14. szám 2021.03.22.

Egyesületünk hírei

1. YouTube csatornánk hírei
Balláné Laufleur Erzsébet: Álom és valóság (1:20)
Felolvasó: Komáromi Anett, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze.
Tovább
 


2. YouTube videó archívum
Farsang 2015 (1:24:19)
Tovább
 


3. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket, hogy mi is segíthessük sorstársainkat:

  • mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
  • kulturális rendezvényeken való részvételben,
  • segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
  • Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.

Amennyiben az Ügyfélkapun keresztül a NAV készíti el az adóbevallását, elfogadás előtt kérjük, ne felejtse el bejelölni kedvezményezettnek a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületét. Köszönjük!

Adószám: 18388965-2-04

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
 

Partner szervezeteink hírei

4. Békés Megye Hírei - Híradó (2021.03.16.) - Vakok és gyengén látók segítése  
Egy forgalmas kereszteződés a jól látókat is óvatosságra inti, a látásukban, mozgásukban korlátozottaknak azonban élet-halál kérdése is lehet a zebrán való átkelés. A Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének tagjai megosztották tapasztalataikat azzal kapcsolatban, hogyan lehet segíteni nekik egy-egy közlekedési szituációban.
Tovább


5. Behir.hu: Villámkérdések Ádász Istvántól: "Értékek, kincsek az életemben"
Ádász István, a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének alelnöke elmondása szerint boldog férj és családapa is egyben. Épp az egyesületnél végzett munka közben tettünk fel neki tíz villámkérdést, amelyre készségesen válaszolt a behir.hu-nak.
Tovább
 


6. OrosCafé: Terveink mindig vannak, de most a korlátozásokhoz kell alkalmazkodnunk
Egy hagyományosan sok programot szervező egyesület számára különösen a jelenlegi, vírushelyzet által szabályozott időszak. Így van ezzel a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének orosházi körzeti csoportja is.
Tovább
 

Az MVGYOSZ hírei

7. Újból terítéken a postai szolgáltatások hozzáférhetősége
Ismét várjuk a látássérült ügyfelek véleményét és tapasztalatait a Magyar Posta szolgáltatásainak hozzáférhetőségével kapcsolatban. Kérjük, mondja el véleményét Ön is egy párperces kérdőív kitöltésével!
Tovább
 


8. Újdonság menüponttal bővült a webáruház
Az MVGYOSZ segédeszközboltjának webáruházában új funkció érhető el, amely megkönnyíti a vásárlók tájékozódását a termékek között.
Tovább
 


9. Együtt a jövőnkért március – online fórum szakemberek és diákok számára
Az Együtt a jövőnkért online találkozósorozat márciusi alkalmán betekintést kapunk a Vakok Általános Iskolájának sokszínű munkájába, valamint megismerkedünk a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének fiataloknak szóló szolgáltatásaival.
Tovább
 


10. Milyen ellátásokra számíthatunk, ha nem tudunk bemenni a munkahelyünkre?
A koronavírus-járvány miatti fenyegetettség sajnos jelenleg is fennáll, ebben a helyzetben hasznos lehet tudni, hogy milyen ellátásokra vagyunk jogosultak, ha a járványhelyzethez köthető okok miatt nem tudunk megjelenni a munkahelyünkön.
Tovább
 


11. „Nyuszijó” ajánlatok a segédeszközboltból
Húsvét közeledtével nemcsak a gyakorlott fakanálforgatók, hanem az alkalmi kukták is kiveszik a részüket az ünnepi menü elkészítéséből. Az MVGYOSZ segédeszközboltja most ehhez az örömteli készülődéshez ajánl praktikus és megfizethető termékeket.
Tovább
 

2021 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu