19. szám 2022.03.21.

Heti Események

1. Online Ügyfélszolgálat
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni.
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább

 
2. Keller Quartet
Szeretettel várjuk a tagjaitokat és kísérőiket a Keller Quartet március 24-i 19 órakor kezdődő koncertjére a Csabagyöngye Kulturális Központba. Jegyeket 1000 forintos áron vásárolhatnak.
A műsor:
Haydn: D-dúr vonósnégyes, op. 76. No. 5
Bartók: 3. vonósnégyes
Csajkovszkij: D-dúr vonósnégyes, op. 11.
Keller Quartet
hegedű: Keller András
hegedű: Környei Zsófia
brácsa: Homoky Gábor
cselló: Fenyő László

Tovább

Körzeti csoportok éves taggyűléseinek helye és időpontja

3.Orosháza: 2022. március 22. (kedd) 9 óra, Orosháza Városi Könyvtár, Kossuth u. 3.
Szeghalom: 2022. március 29. (kedd) 9 óra, Művelődési Központ, Tildy u. 30.

 

Egyesületünk hírei

4. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
hogy mi is segíthessük sorstársainkat:
mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
kulturális rendezvényeken való részvételben,
segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.
Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete
5600 Békéscsaba, Luther u. 13./a. 
Adószám: 18388965-2-04
Tovább
 

5. Lélekbombonok
A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete, 2022. április 7-én csütörtökön este 18.00 órától, ismét izgalmas és feltöltő online közösségépítő programra invitálja az érdeklődőket, a Google Meet rendszerébe.
Ez úttal egy tréning résztvevője lehet az érdeklődő, melyből kiderül, hogyan tudja megváltoztatni az életét pozitív irányba, szó lesz anyagi és érzelmi biztonságról, időbeosztásról, és feladatgazdálkodásról.
Aki bemutatja a saját és környezetében több ember életét is pozitív irányban megváltoztató megoldást, látássérült sorstársunk, Botond.
Az online közösségépítő programon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet az alábbiak szerint tud megtenni.
Amennyiben érdekli a fenti téma, küld egy elektronikus levelet a latasserultek@vakegy.hu címre,
A tárgymezőbe beírva a Lélekbonbonok szót,
A levéltörzsben megadja nevét és aktív email címét ahová a program napján, azaz 2022. április 7-én 13.00 óra után a meghívólinket kiküldjük.
 


6. Felhívás Irodalmi művek Felolvasására
Tisztelettel kérjük azon sorstársak figyelmét, akik szeretnék hogy irodalmi alkotásaikat, a Jókai Színház művészei felolvassák, az alábbi címre küldhetik el az elkészült  műveiket word dokumentumban csatolva, vagy a levél törzsében az alábbi címre:
bekesivakok@gmail.com
Határidő: Március 31.
 
7. YouTube csatornánk hírei
Pató Zsóka: Sörös sorok
Tovább
Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

Debreceni Kirándulás Videó-összefoglalója
Tovább
 


8. Balatonboglári üdülő
Az MVGYOSZ évtizedek óta biztosít üdülési lehetőséget látássérült tagjainak és kísérőiknek, családtagjaiknak. A szövetség 1969-től használja a balatonboglár, Kodály Zoltán u. 43. szám alatti üdülőt, ami 2013. óta az MVGYOSZ tulajdonában van. Az üdülő közvetlenül a vízparton található, saját stranddal rendelkezik, biztosítva ezzel a zavartalan pihenést és kikapcsolódást vak és gyengénlátó vendégeinek. Nem véletlen, hogy vannak köztük, akik évek vagy évtizedek óta visszatérnek.
Tovább
 
9. Ezeken a helyeken zajlik gyűjtés az ukrán menekültek megsegítésére Békésben
Békés megyében is sokan igyekeznek segíteni a Magyarországra érkező ukrán menekülteknek. Több város és szervezet is beszállt az adományok gyűjtésébe. Összegyűjtöttünk ezek közül néhányat.
Tovább
 
 

 Az MVGYOSZ hírei

10. Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült Schiff Mónika
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Központjának vezetője, Schiff Mónika az elmúlt huszonöt évben töretlen elhivatottsággal végzett szakmai munkája elismeréseként Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült.
Tovább

 


11. Nemzetközi konferencia a látássérült tanulók oktatási inklúziójáról
Kilátással a jövő Európájára – Jógyakorlatok és kihívások a látássérült gyermekek és fiatalok oktatási inklúziójában címmel rendez nemzetközi szakmai konferenciát az MVGYOSZ 2022. március 24-én. A konferencia témája a vak és gyengénlátó gyermekek és fiatalok inklúziójának kihívásai és az azt támogató jógyakorlatok megismertetése a hazai köznevelés és felsőoktatás rendszerében.
Tovább

 
12. Heti könyvajánló Újjászületős kamasznapló a Bodor Tibor Hangoskönyvtárban
Zemlényi Zoltán: Hoppárézimi! – Agytakarítás (1987)
Felolvassa: Tóth Barnabás
A Szinyei gimi nagydumás, élsportoló csókkirályát 1985. március 7-én az Oktogonnál üti el egy Trabant. Egy Trabant! Zoli hat méter repülés után koponyaalapi töréssel, összezúzva, kómában kerül a hordágyra. December 22-én viszont már az írógép előtt ül, s egyetlen mozgásképes ujjával pötyögni kezdi naplóját: a Hoppárézimi a nyolcvanas évek ikonikus bestsellerévé vált.
Tovább
2022 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu