25. szám 2022.05.01.

Heti Események

 Minden Édasanyának, Nagymamának, Dédmamának Boldog Anyák Napját Kívánunk!

 

Egyesületünk hírei 


1. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
hogy mi is segíthessük sorstársainkat:
mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
kulturális rendezvényeken való részvételben,
segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.
Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete
5600 Békéscsaba, Luther u. 13./a. 
Adószám: 18388965-2-04
Tovább
 


2. Így is lehet, avagy kézművesség a ködön át kiállítás 
Szeretettel meghívjuk a sorstársainkat és az érdeklődőket a 2022. május 4. én 10 órakkor megrendezésre kerülő
kézművesség a ködön át kiállításunk megnyitójára.
Helyszín: Megyei Könyvtár, Békéscsaba, Kiss Ernő u. 3
A tárlaton sorstársaink kézműves műveiből láthatnak több műremeket.
Aki rendelkezik QR kód olvasóval az a kiállított anyagokról bővebb információkat kaphat.
Akinek a készüléke nem képes qr kód ot beolvasni, az alábbi helyről tudja letölteni
IOS re
Android ra

 


3. Zorba, a görög - narrált előadás 
A darab Szinopszisa:
Joseph Stein – John Kander – Fred Ebb: Zorba, a görög
musical
A második világháború után járunk, a helyszín Kréta, ahol Niko, az angol író megismerkedik Alexisz Zorbával, az életművész ex-vájárral. Közös kalandjaik során az író megtanulja, hogy mi is az a pozitív gondolkodás: mit jelent, hogy mindig az élet napos oldalát kell nézni.
Bármibe is kezd Zorba, mindent intenzíven és teljes odaadással csinál, az írónak mégsem hoz szerencsét. Először az örökségbe kapott bánya omlik be, azután Zorbának hatalmas ötlete támad, amihez csak az író összes megtakarított pénzére lesz szükségük, ám eközben mindkettőjükre rátalál a szerelem, a Sors pedig kiismerhetetlenül keverni kezdi a kártyákat...
A szövegkönyvet írta: Joseph Stein
Készült Nikos Kazantzakis Zorba, a görög c. regénye alapján
Zenéjét szerezte: John Kander          
A dalszövegeket írta: Fred Ebb
Dalszövegeket fordította: Bradányi Iván
Szereposztás:
Alexisz Zorba     Katkó Ferenc
Niko, író    Czitor Attila 
Melina, az özvegy    Liszi Melinda
Énekes (Sors)    Kiss Viktória
Madame Hortense, fogadósnő    Nagy Erika
Lukasz, rendőrfőnök    Tege Antal 
Mavrodani, a falu elöljárója    Csurulya Csongor
Manolakosz, az öccse    Lénárt László
Pavli, a fia    Puskás Dániel
Lemonisz    Bozsó József
Jorgosz    Szabó Zoltán
Georgisz    Lévai Attila
Mimiko, Madame Hortense szolgája    Bartus Botond III.szh.
Delia    Csonka Dóra
Atenia    Vidovenyecz Edina
Szula    Nádra Kitti
Maria    Földesi Ágnes Villő
Zaharia atya    Jancsik Ferenc
Lola, táncosnő    Lehoczki Orsolya
Marina, táncosnő    Kristály Alexandra III.szh.
Konstantinosz    Korom Gábor
 


4. Audionarráció beállítása az RTL Klub műsoraihoz 
Összeszedtük a fellelhető információkat, melyeket ebben a posztban folyamatosan frissítünk. Amennyiben az itt elérhető listán nem szereplő szolgáltatók kapcsán tud valamit a hangsáv beállításáról, írja meg kommentben vagy üzenetben számunkra. A segítséget előre is nagyon köszönjük!
AKKU Csapat
UPC, mára Vodafone előfizetők számára a cég egy PDF útmutatót tett elérhetővé. A leírás alapján a Nyelv menüpont alatt található Kiegészítő lehetőségekre kattintva jelenik meg az audionarráció. A funkció be és kikapcsolására az Engedélyezés és Kikapcsolva gombokkal van lehetőség.
A Telekomnál Botond üzenete alapján “az „I” gombot megnyomva, vagy máshogy előhívva a „Műsorinformáció”-t, az „Alternatív hang” opciót választva találjuk a „Narrációs hang”-ot”.
 Laci infója: A Telekomos dekóder távkapcsolóján lehet keresni a beállításokat. Itt az elsődleges hang menüben a nyelveket kiválasztva az első felugró lehetőség a narrációs hang. Erre kattintva, mentés után a funkció aktiv lesz. 
A Telekomnál Márta üzenete alapján:“Mi Telekomosok vagyunk, azon így megy (képek a kommentben):
-- OPCIÓK gomb a távirányítón (ez sajnos többféle is lehet, mert cserélik a boxokat és a hozzájuk tartozó távirányítükat, az előzőn pl. biztosan volt AUDIO gomb) (ez most úgy néz ki, hogy felsorolást imitáló gomb, a magenta színű VIDEO alatt)
-- akkor előjön a képernyőn jobb szélen egy menü, ott le kell menni a Választható nyelvek menüpontig
-- azon belül lesz a Narrációs hang, erre kell nyomni
Tovább
 


5. Nyaralási lehetőség Velencei Tónál 
Egy nyaralási lehetőségre szeretném figyelmedet felhívni, ami a Velencei tónál Gárdonyban került megszervezésre látássérülteknek.
Alapítványunk, a Kézzelfogható Alapítvány idén ismét szervez tábort. 
Tovább
 


6. YouTube csatornánk hírei 
Kelemen Györgyné Edit: Tanulok
Tovább

Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

 


7. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás 
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
 


8. Online Ügyfélszolgálat 
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább

 

 Az MVGYOSZ hírei


9. Április 28-án ülésezett az MVGYOSZ elnöksége
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöksége 2022. április 28-án, csütörtökön tartotta meg soron következő ülését online keretek között. A szövetség időszaki és éves beszámolóin túl, az MVGYOSZ 2022. évi küldöttgyűléséről és a székházfelújításról is szó esett.
Az idei évben harmadik alkalommal tartott ülést az MVGYOSZ elnöksége. Az elnökségi tagokat dr. Nagy Sándor elnök köszöntötte, majd a napirendi pontok elfogadását követően a vezetők beszámolói következtek.
Tovább
 10. Partnerségben a MÁV és az MVGYOSZ
rásos megállapodásban erősítette meg a MÁV Zrt. és az MVGYOSZ a két szervezet között évek óta zajló és az elmúlt időszakban egyre intenzívebbé váló szakmai együttműködést. A megállapodás célja, hogy a hazai vasúti közlekedés színvonala és annak egyenlő esélyű hozzáférhetősége folyamatosan fejlődjön.
Tovább
 


11. Akadálymentes fizetés – az MVGYOSZ felmérést készít
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) a látássérült személyek jelzései alapján szembesült azzal a problémával, hogy több hazai üzlet, szórakozóhely, rendezvényszervező és más vállalkozás által működtetett fizetési terminál nem felel meg az egyenlő esélyű hozzáférés alapvető kívánalmainak.
Tovább
 


12. Okosmorzsaparty
Friss hírek az IKT eszközök világából
Hogyan kaphatunk értesítéseket rendkívüli időjárási eseményekről valós időben?
Rendkívüli Időjárás értesítések bekapcsolása
Az iPhone készülék gyári Időjárás alkalmazásának van egy rejtett lehetősége arra, hogy értesítéseket kérjünk és kapjunk a rendkívüli időjárási eseményekről, mint például eső, zivatar, szélvihar, havazás stb.
Mindezt valós időben tudatja velünk, ezzel teljességgel szükségtelenné teszi más hasonló alkalmazás használatát.
Tovább 
2022 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu