26. szám 2022.05.09.

Heti Események

1. A Gyulai Körzeti Csoport klubfoglalkozása
Anyák napi ünnepség
Időpont: 2022.05.10
Helyszín: Városi Művelődési Központ. 102-es terme
 


2. Az Orosházi Körzeti csoport klubfoglalkozása
Anyák napi műsor, beszélgetős délelőtt
Időpont: 2022.05.17. 9 óra
Helyszín: Városi Könyvtár, Orosháza, Kossuth u.3

 

Egyesületünk hírei 


3. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
hogy mi is segíthessük sorstársainkat:
mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
kulturális rendezvényeken való részvételben,
segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.
Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete
5600 Békéscsaba, Luther u. 13./a. 
Adószám: 18388965-2-04
Tovább
 


4. A Békéscsabai Körzeti Csoport egy napos budapesti kirándulást szervez. 
Időpont 2022. június 7. kedd.
Utazás Békéscsabáról keleti pályaudvarra 7.20-kor induló vonattal.
Találkozás 7.00-tól a pályaudvar lejáratánál.

Program:
- Jánoshegyi libegőzés
- Jánoshegyi kilátó megtekintése.

Tájékoztatunk Benneteket, hogy a libegő nem áll meg, de fel és leszállásnál lesz segítség.
Akkora, és olyan csomagot hozzatok, amivel a libegőre fel tudtok szállni.
A libegő viteldíja 1600 Ft.
Étkezésről mindenki saját maga gondoskodik, és a vonatjegyet is saját maga vásárolja meg. Felhívjuk a figyelmet, hogy már a 65 éven felettieknek is kötelessége megváltani a pótjegyet.
A kilátó környékén van étterem és büfé.
A hazautazás várható időpontja 15.10-kor vagy 16.10-kor induló vonattal.
Jelentkezési határidő 2022. május 30.

Jelentkezni és érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet Egyesületünk irodájában Bohus Jánosné nál
Elérhetőségeink:
Cím: 5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A
Telefon: +36 66 549 580; +36 30 505 8491
Email: bekesivakok@gmail.com

Mindenkit szeretettel várunk!
Rossz idő esetén a Nemzeti Múzeumot látogatjuk meg.
 


5. Így is lehet, avagy kézművesség a ködön át kiállítás 
Szeretettel meghívjuk a sorstársainkat és az érdeklődőket a 2022. május 4. én 10 órakkor megrendezésre kerülő
kézművesség a ködön át kiállításunk megnyitójára.
Helyszín: Megyei Könyvtár, Békéscsaba, Kiss Ernő u. 3
A tárlaton sorstársaink kézműves műveiből láthatnak több műremeket.
Aki rendelkezik QR kód olvasóval az a kiállított anyagokról bővebb információkat kaphat.
Akinek a készüléke nem képes qr kód ot beolvasni, az alábbi helyről tudja letölteni
IOS re
Android ra

 


6. Nyaralási lehetőség Velencei Tónál 
Egy nyaralási lehetőségre szeretném figyelmedet felhívni, ami a Velencei tónál Gárdonyban került megszervezésre látássérülteknek.
Alapítványunk, a Kézzelfogható Alapítvány idén ismét szervez tábort. 
Tovább
 


7. YouTube csatornánk hírei 
Pató Zsóka: Tavasz hivogató 
Tovább


Így is lehet, avagy kézművesség a ködön át kiállítás 
Tovább

Kirándulás Kondoroson
Tovább

Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

 


8. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás 
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
 


9. Online Ügyfélszolgálat 
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább

10. Mától 2G-s telefonok cseréjére is kérhető állami támogatás
Mivel a keretből maradt bőséggel, ezért mától a második szakaszába léphetett az államilag támogatott mobilkészülék-csere program, melynek keretében elsősorban most már a kizárólag 2G-s hálózatokkal kompatibilis mobilok cseréjéhez is pénzhez juthatnak a rászorultak.
 

 Az MVGYOSZ hírei


10. Kövesse a Kutyahíradót!
Az MVGYOSZ Kutyahíradó címmel posztsorozatot indított a Facebookon, melyben Nala, egy fehér tibeti terrier számol be a csepeli hatos iker kutyakölykök mindennapjairól. Kövesse az MVGYOSZ Facebook-oldalát, csatlakozzon a száguldó riporterhez, és értesüljön első kézből az exkluzív hírekről!
Tovább
 11. Adaptált tankönyvek – Látássérült középiskolások tapasztalatait várjuk!
Az MVGYOSZ évtizedek óta felelős a látássérült középiskolások hozzáférhető tankönyvekkel való ellátásáért. A területen az utóbbi években komoly fejlődés történt, illetve további újítások is tervben vannak. Ezért most a felhasználók véleményét kérdezzük.
Tovább
 


11. Együtt a jövőnkért május – Bemutatkozik az oktatási jogok biztosa
Szezonzáró Együtt a jövőnkért online kerekasztal-beszélgetésünkön az oktatási jogok biztosa, dr. Aáry-Tamás Lajos mutatja be az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala tevékenységét, valamint válaszol a résztvevők kérdéseire.
Az Együtt a jövőnkért online beszélgetéssorozat 2021/22-es tanév záró alkalmán Aáry-Tamás Lajos jogász, egyetemi oktató, az oktatási jogok biztosa bemutatja tevékenységét és hivatalának működési területeit. Az oktatási jogok biztosa egyedülálló jogintézmény a magyar és az európai uniós közjogban, amely 1999 óta ágazati ombudsmanként az oktatás területén járul hozzá a jogvédelmi rendszer sikeréhez. Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala a mindenkori oktatási minisztériumon belül működik speciális státusszal. A hivatal feladata az oktatási szereplők oktatással kapcsolatos jogainak védelme.
Tovább
 


12. Hogyan működik a hangoskönyvtár alkalmazás?
Az MVGYOSZ Hangoskönyvtár alkalmazásának használatát mutatja be Mali Attila informatikai szakember, aki az iBlind Facebook-csoport részére is rendszeresen készít oktatóvideókat, elsősorban az iPhone használatáról. A most elkészült videóban részletes tájékoztatást kapunk arról, hogy a hangoskönyvtár alkalmazást honnan és hogyan kell letölteni, milyen funkciók érhetőek el, hogyan lehet letölteni a könyveket, keresni a művek között, hogy működik a lejátszó, valamint más hasznos információt is megtudhatunk az MVGYOSZ népszerű alkalmazásáról, amit jelenleg több mint 1300 fő használ rendszeresen, és amiben több mint 5500 mű érhető el.
Tovább
 


13. Kutyajó-kvíz – második feladvány
A vakvezetőkutyák világnapján indította el az MVGYOSZ a legújabb fejtörőjét, a Kutyajó-kvízt. A sorozatindító kérdés így hangzott: hogy hívták azt a gazdi-kutyus párost, akik 2021-ben az MVGYOSZ adó 1%-os kampányában szerepeltek? A helyes megoldás: Pintér Norbi és Szeder. Második heti feladványunk kicsit összetettebb: Mi a neve a Vakvezetőkutya-kiképző Központ jelenlegi vezetőjének, és hány éve tölti be ezt a tisztséget? A helyes megoldást május 12-én (csütörtök) éjfélig kell elküldeni az info@mvgyosz.hu e-mail címre.
 


14. "Törekedtem rá, hogy elég változatos legyen a kínálat”
Gulyásné Vastag Irén felolvasónk minden új ismerősétől azt kéri, szólítsák bátran Csirinek. De, ahol Csiri van, ott nagyon hamar szóba kerül Fruzsi is: így kerekedett ebből a beszélgetésből egyfajta páros interjú, melyben Fruzsi magyar hangja szintén Csiri néni...
Tovább

 
2022 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu