28. szám 2022.05.23.

Heti Események

 
 

Egyesületünk hírei 

1. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
hogy mi is segíthessük sorstársainkat:
mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
kulturális rendezvényeken való részvételben,
segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.
Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete
5600 Békéscsaba, Luther u. 13./a. 
Adószám: 18388965-2-04
Tovább
 


2. Lélekbonbonok 2022. Június 
A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete, 2022. június 23-án csütörtökön este 18.00 órától, ismét egy online közösségépítő lélekbonbon programra invitálja az érdeklődőket.
Bemutatjuk Lakatos Norbertet, aki egyedüliként színes lufikat hajtogat formákra, mindezt úgy valósítja meg, hogy nem lát.
A beszélgetőtárs Nemes-Nagy tünde lesz, aki arról is kérdezi majd a „vak lufist” hogyan talált rá-e különleges hobbira.
A Lélekbonbonok júniusi online közösségépítő programon a részvételhez regisztrálni szükséges az alábbiak szerint:
A téma iránt érdeklődő, küldjön egy emailt a program napján 2022. június 23-án délig a latasserultek@vakegy.hu címre, írja meg nevét és aktív email címét, melyre a meghívó linket küldjük ki, a Google Meet rendszerében meghallgatható beszélgetéshez.
 


3. Akadálymentes fizetés 
A szövetséghez több észrevétel érkezett azzal kapcsolatban, hogy a bankkártyás fizetéshez használt terminálok között elterjedőben vannak az érintőképernyős változatok, amelyeken a látássérült felhasználók nem tudják segítség nélkül megadni pinkódjukat, így nehezebbé, esetenként lehetetlenné válik számukra a vásárlás. A témában az MVGYOSZ érdekképviseleti munkát kezdett, ehhez azonban konkrét felhasználói visszajelzésekre van szükségünk. Ennek érdekében közzétettünk egy felhívást, amelyben vak és gyengénlátó személyektől kérünk visszajelzést, illetve konkrét eseteket, amikor szembesültek ezzel a problémával.
Tovább
 


4. Meghívó Országos-Braille Olvasásversenyre 
A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete, 2022 nyarán is megrendezi a Braille-Ünnep kulturális hétvégét Nyíregyházán.
2022. augusztus 12-14. között, egy kellemes és vidám hétvégére invitálunk mindenkit, aki támogatja a Braille-kultúrát, szívesen megismerné Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye irodalmi életét és népi kultúráját.
A Braille-Ünnep hétvége keretében, 2022. augusztus 13-án szombaton rendezzük meg az Országos Braille-Olvasásversenyt, ahol a pontírást olvasó versenyzők, Váci Mihály irodalmi életét ismerik meg és egy elbeszéléséből olvasnak részletet.
Tovább
 


5. Látássérülteknek rendezendő reflexzónás talpmasszázs tanfolyamról. 
"Tisztelt Tagok!
Engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljam a Kormányhivatal által bejegyzett felnőttképzési nyilvántartási számmal rendelkező felnőttképző szervezésében hirdetett, Tanúsítványt adó, reflexzónás technikán alapuló talpmasszázs tanfolyamunkat, ami 2022. szeptember 16-17-18-án kerül megrendezésre Hortobágyon. Igény esetén, ugyanabban a vendégházban, ahol a tanfolyam lesz, szállást is tudunk biztosítani a tanulóknak.
Ez a talpmasszázs tanfolyam kifejezetten a vak- és gyengénlátó tanulóink speciális igényeihez igazodva, maximális odafigyeléssel és törődéssel felépített, megfelelő tempóban haladó elméleti- és gyakorlati oktatást foglalja magában. A tanfolyamra vakvezető kutya is hozható.
A 3 napos, 30 órás tanfolyam díja 47 000,- Ft, mely összeg tartalmazza a digitális tananyag, a jegyzetek, a kidolgozott modulok, a talptérképek, a krémek, olajok, valamint a Tanúsítvány költségét is.
A képzés elvégzése után, a megszerzett Tanúsítvánnyal és tudással, egyéni vállalkozás indítható, vagy akár alkalmazottként is el tudsz helyezkedni szépségszalonokban, fürdőkben, wellness hotelekben.  Vállalkozóvá válásod esetén TEÁOR illetve ÖVTJ szám kiválasztásában, valamint a vállalkozás indításával kapcsolatos kérdésekben örömmel segítek!
Ezen hirdetés megosztói között 1 db ingyenes tanfolyami részvételt sorsolunk ki.
A szerencsés nyertes neve a tanfolyam előtt 4 nappal jelenik majd meg a Facebook oldalunkon.
A tanfolyamhoz nem szükséges védettségi igazolvány!
Várom megtisztelő érdeklődéseteket, jelentkezéseteket.
Tovább

6. A Békéscsabai Körzeti Csoport egy napos budapesti kirándulást szervez. 
Időpont 2022. június 7. kedd.
Utazás Békéscsabáról keleti pályaudvarra 7.20-kor induló vonattal.
Találkozás 7.00-tól a pályaudvar lejáratánál.

Program:
- Jánoshegyi libegőzés
- Jánoshegyi kilátó megtekintése.

Tájékoztatunk Benneteket, hogy a libegő nem áll meg, de fel és leszállásnál lesz segítség.
Akkora, és olyan csomagot hozzatok, amivel a libegőre fel tudtok szállni.
A libegő viteldíja 1600 Ft.
Étkezésről mindenki saját maga gondoskodik, és a vonatjegyet is saját maga vásárolja meg. Felhívjuk a figyelmet, hogy már a 65 éven felettieknek is kötelessége megváltani a pótjegyet.
A kilátó környékén van étterem és büfé.
A hazautazás várható időpontja 15.10-kor vagy 16.10-kor induló vonattal.
Jelentkezési határidő 2022. május 30.

Jelentkezni és érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet Egyesületünk irodájában Bohus Jánosné nál
Elérhetőségeink:
Cím: 5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A
Telefon: +36 66 549 580; +36 30 505 8491
Email: bekesivakok@gmail.com

Mindenkit szeretettel várunk!
Rossz idő esetén a Nemzeti Múzeumot látogatjuk meg.
 


7. Így is lehet, avagy kézművesség a ködön át kiállítás 
Szeretettel meghívjuk a sorstársainkat és az érdeklődőket a 2022. május 4. én 10 órakkor megrendezésre kerülő
kézművesség a ködön át kiállításunk megnyitójára.
Helyszín: Megyei Könyvtár, Békéscsaba, Kiss Ernő u. 3
A tárlaton sorstársaink kézműves műveiből láthatnak több műremeket.
Aki rendelkezik QR kód olvasóval az a kiállított anyagokról bővebb információkat kaphat.
Akinek a készüléke nem képes qr kód ot beolvasni, az alábbi helyről tudja letölteni
IOS re
Android ra

 


8. Nyaralási lehetőség Velencei Tónál 
Egy nyaralási lehetőségre szeretném figyelmedet felhívni, ami a Velencei tónál Gárdonyban került megszervezésre látássérülteknek.
Alapítványunk, a Kézzelfogható Alapítvány idén ismét szervez tábort. 
Tovább
 


9. YouTube csatornánk hírei 
Kelemen Györgyné Edit: Cica ramazuri 
Tovább


Így is lehet, avagy kézművesség a ködön át kiállítás 
Tovább

Mérhetetlen szabadságot ad számomra a vakvezető kutya
Tovább

Behir Aktuális, Közlekedés látássérültként
Tovább

Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

 


10. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás 
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
 


11. Online Ügyfélszolgálat 
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább
 

 

 Az MVGYOSZ hírei

12. BlindShell-t használók figyelem!
Fontos tudnivaló a BlindShell 1-es és 2-es készülékeket használó, gmail-es címmel rendelkező felhasználók részére!
Tovább
 13. Adaptált tankönyvek – Még egy hétig várjuk a látássérült középiskolások tapasztalatait!
Az MVGYOSZ évtizedek óta felelős a látássérült középiskolások hozzáférhető tankönyvekkel való ellátásáért. A területen az utóbbi években komoly fejlődés történt, illetve további újítások is tervben vannak. Ezért most a felhasználók véleményét kérdezzük.
Tovább
 


14. Együtt a jövőnkért május – Bemutatkozik az oktatási jogok biztosa
A május 24-i szezonzáró Együtt a jövőnkért online kerekasztal-beszélgetésünkön az oktatási jogok biztosa, dr. Aáry-Tamás Lajos mutatja be az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala tevékenységét, valamint válaszol a résztvevők kérdéseire.
Tovább
 


15. Pontírás-tanulás játékosan
Új, Braille-tanulást segítő kártyacsomaggal bővült az MVGYOSZ segédeszközboltjának kínálata.
Tovább
 


16. Kutyajó-kvíz – negyedik feladvány
A vakvezetőkutyás kvíz harmadik feladványaként arra vártunk választ, hogy hogy hívták azt a személyt, aki elindította a vakvezetőkutya-kiképzést az országban? A helyes válasz Vitéz Lovag Rithnovszky János neve volt. A fejtörősorozat következő, immár negyedik kérdése, ugyancsak vele kapcsolatos. Hány kutyust képzett ki saját magának Vitéz Lovag Rithnovszky János? Illetve, kérjük, soroljon fel legalább két kutyafajtát, amivel közlekedett. A helyes megoldást május 26-án (csütörtök) éjfélig kell elküldeni az info@mvgyosz.hu  e-mail címre.
 


17. A mikrofon lett a színpadom
Ötvenedik leadott hangoskönyve alkalmából kértem interjút Haranginé Simon Tímeától. Mire kettőt fordultam, ötvenhárom cím mellett szerepelt a neve. Nem is, már ötvennégy! Sietve feltárcsáztam Hajdúnánást, mielőtt hatvanra ugrik a számláló…
Tovább
2022 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu