56. szám 2022.11.02.

Heti Események  

 

Egyesületünk hírei


1. Békéscsabai körzeti csoport klubfoglalkozása.
2022.11.08 án 13 órától, lesz az Egyesületünk Székházában.
Program:
Mikszáth Vetélkedő, az író születésének 175. évfordulója alkalmából.
A Vetélkedőre előzetesen jelentkezett csapatokat és résztvevőket, valamint szurkolókat is szerelttel várunk.

 


2. Melyiket a kilenc közül?
Cirkuszi karácsonyi játék Jókai Mór novellája alapján

A Fővárosi Nagycirkusz egy különleges karácsonyi ajándékkal készül szeretett közönségének: egy összművészeti produkcióval segít ráhangolódni a legszentebb családi ünnepre és kiszakadni a mindennapok rohanásából. Jókai Mór: Melyiket a kilenc közül? című novellája alapján készült karácsonyi játékban harmonikus szinergiában jelenik meg a cirkuszművészet, a zene, az ének és a színházművészet. A Jászai Mari-díjas Fekete Péter rendezésében és Rátkai Erzsébet érdemes művész jelmezeivel egy varázslatos világba csöppenünk, ahol a legfontosabb értékek kelnek életre a cirkusz-és a társművészetek által.
Egy felejthetetlen karácsonyi játék az egész családnak lenyűgöző artista produkciókkal, ismert magyar színművészekkel, fülbemászó dallamokkal és egy megható történettel.
Stáblista: (folyamatosan bővül)
János mester: Szomor György
Szomszéd: Faragó András
Alkotók.
Jelmeztervező: Rátkai Erzsébet
Rendező: Fekete Péter
 


3. Felhívás Tagdíj Befizetésre
Felhívjuk kedves Sorstársaink figyelmét, hogy 2022.09.26 tól (hétfő)
A 2023 as évi tagdíjat, lehet befizetni, melynek összege, 3000 Ft.

 


4. Gyulai Körzeti Csoport klubfoglalkozása.
A gyulai klub időpontja: november 8-án10 órától. Programok: Megemlékezés a gyulai körzet megalakulásának 60-ik évfordulójáról, Játékos vetélkedő az év eseményiről. Mindenkit szeretettel várunk. Lehetőség van a jövő évi tagdíj rendezésére!

 


5. YouTube csatornánk hírei 

Kelemen Györgyné Edit: Erdei aprónép
Tovább

Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

Köszönjük a Feliratkozóknak a segítséget, sikerült elérni a tervünket hogy a youtube csatornánk elérhetőségét (URL) lerövidíthessük, egyszerűbbé téve elérhetőségét.


6. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás 
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
 


7. Online Ügyfélszolgálat 
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább
 

 

 Az MVGYOSZ hírei

8. Együtt a jövőnkért november – Akadálymentes számonkérés
Mi köze a vaktérképnek a vak diákhoz? Kinek jobb, ha a látássérült diák szóban felel dolgozatírás helyett? Hogyan kell hatékonyan dolgozatot nagyítani? November 9-én erről is lesz szó.
Tovább
 9. Újra Magyarországon lép fel  Maroš Bango és Jánoki Márió
A Szlovák Intézet és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége közös szervezésében Maroš Bango és Jánoki Márió közös koncertet ad 2022. november 15-én, 18:00 órai kezdettel a Vakok Iskolája Nádor termében. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni az MVGYOSZ ügyfélszolgálatánál, az info@mvgyosz.hu e-mail címen lehet, 2022. november 11-én 12 óráig.
Tovább
 


10. Sajtótükör 2. – Válogatás az elmúlt hét médiamegjelenéseiből
Az MVGYOSZ vezetői, munkatársai és partnerei a Jónak lenni jó! kampány keretében ezen a héten is számos interjút adtak a szövetség érdekképviseleti munkájáról, szolgáltatásairól, valamint a fejlesztendő területekről. Heti válogatásunkban ezekből adunk közre egy újabb csokorra valót.
Tovább
 


11. Októberi Okosmorzsa: a Siri hívásbefejezés támogatása
A „Hey Siri, hang up” funkció elérhető a telefonhívások és a FaceTime-hívások közben. Mindig is meg lehetett kérni a Sirit, hogy válaszoljon egy bejövő hívásra, de valami módon a hívás befejezésére nem. Az Apple mostanra ezt is elérhetővé tette.
Tovább


 

A MVGYOSZ Tik Tok oldaláról

Nem kell mindent elhinni ám! Mutatjuk majd az egész anyagot is
Tovább

Hétvégi hangulatban vannak a fiúk

Tovább


 

2023 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu