59. szám 2022.11.14.

Heti Események  

1. Tájékoztatjuk kedves sorstársainkat, hogy a cirkuszba a létszám betelt, már csak tartalékokat tudjuk felvenni.
Megértésüket köszönjük

 


2. Az Orosházi Körzeti csoport klubfoglalkozása
Adventi készülődés 2022.11.15. én
Időpont,helyszín: 9 óra, Városi Könyvtár, Orosháza, Kossuth u. 3.

Egyesületünk hírei 

 


3. Melyiket a kilenc közül?
Cirkuszi karácsonyi játék Jókai Mór novellája alapján
Dátum: 2022.11.26 (szombat) 15:00 kor
Indulás vonattal Békéscsabáról 10:20 kor
Visszaindulás 19:10 kor
Étkezésről mindenki maga gondoskodjon

A Fővárosi Nagycirkusz egy különleges karácsonyi ajándékkal készül szeretett közönségének: egy összművészeti produkcióval segít ráhangolódni a legszentebb családi ünnepre és kiszakadni a mindennapok rohanásából. Jókai Mór: Melyiket a kilenc közül? című novellája alapján készült karácsonyi játékban harmonikus szinergiában jelenik meg a cirkuszművészet, a zene, az ének és a színházművészet. A Jászai Mari-díjas Fekete Péter rendezésében és Rátkai Erzsébet érdemes művész jelmezeivel egy varázslatos világba csöppenünk, ahol a legfontosabb értékek kelnek életre a cirkusz-és a társművészetek által.
Egy felejthetetlen karácsonyi játék az egész családnak lenyűgöző artista produkciókkal, ismert magyar színművészekkel, fülbemászó dallamokkal és egy megható történettel.
Stáblista: (folyamatosan bővül)
János mester: Szomor György
Szomszéd: Faragó András
Alkotók.
Jelmeztervező: Rátkai Erzsébet
Rendező: Fekete Péter
Az Előadás ingyenes
Narrál: Fekete Péter igazgató úr
Jelentkezési határidő: november 18.

 


4. Kérdőív narrált cirkuszi előadásról
Fekete Péter a Magyar Cirkusz és Variaté igazgatója.
azzal a kéréssel keresett meg  bennünket hogy, egy kérdőívet juttassunk el
minden olyan látássérültnek akik voltak már cirkuszi vagy színházi narrált előadáson
a levelem végén mellékletben küldöm a kérdőívet ,melyet az alábbi címre kellene a kitöltőknek visszaküldeni.

borsi.cintia@circus.hu
A kérdőívet ezen a linken tudjátok letölteni:
Tovább
 


5. Felhívás Tagdíj Befizetésre
Felhívjuk kedves Sorstársaink figyelmét, hogy 2022.09.26 tól (hétfő)
A 2023 as évi tagdíjat, lehet befizetni, melynek összege, 3000 Ft.

 


6. Meghívó A munka dicséri mesterét.
Címmel kiállítás nyílik
 Nyeste Andrásné
varrónő alkotásaiból
2022.10.26.án szerdán Békésen a Dózsa 36sz alatti Idősek Klubjában.
A megnyitó 9óra 30perckor kezdődik.
Mindenkit szeretettel várunk!
Kiállítás megtekinthető november 30.ig hétköznap 8-13.ig

 


7. YouTube csatornánk hírei 

Kelemen Györgyné Edit: Ezékiás a sátán macskája
Tovább

Gálik Karcsi bácsi Verset mond.
Tovább


Kérem Iratkozzanak fel Youtube Csatornánkra a videók megnézése közben a Feliratkozás gomb ra kattintva
Ezzel támogatva minket abban, hogy továbbra is minőségi tartalmat szolgáltathassunk, minden kedves érdeklődőnek.

Köszönjük a Feliratkozóknak a segítséget, sikerült elérni a tervünket hogy a youtube csatornánk elérhetőségét (URL) lerövidíthessük, egyszerűbbé téve elérhetőségét.


8. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás 
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
 


9. Online Ügyfélszolgálat 
Kísérleti jelleggel, elindítottuk az Online Ügyfélszolgálatunkat, ezen a linken lehet elérni
Az ügyfélszolgálat elérhető hétköznapokon 9 től 11 ig
Tovább
 

 

 Az MVGYOSZ hírei

10. Ha november, akkor LESEK!
A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége fővédnökségével 2022. november 19-én, szombaton 10-től 16 óráig rendezi meg a Látássérült Emberek Segédeszköz Konferenciáját, a LESEK-et, melynek 2022-ben a Teleki Blanka Gimnázium ad otthont.
Tovább

 11. Újra Magyarországon lép fel Maroš Bango és Jánoki Márió
Mint arról már korábban írtunk, a Szlovák Intézet és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége közös szervezésében 2022. november 15-én, 18:00 órai kezdettel a Vakok Iskolája Nádor termében lép fel Maroš Bango és meghívott vendége, Jánoki Márió. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni az MVGYOSZ ügyfélszolgálatánál, az info@mvgyosz.hu e-mail címen lehet. Meghosszabbított határidő: 2022. november 14. 12.00 óra.
Tovább

 


12. Sajtótükör 4. – Válogatás a hét médiamegjelenéseiből
A Jónak lenni jó! adománygyűjtő akció keretében az MVGYOSZ szakmai eredményeiről és fejlesztési terveiről ezen a héten is több műsorban hallhattunk. November tizenegyedikére az adományok összértéke már a 20 millió forintot is megközelíti, néhány felajánlott tárgyi adomány, mint például a Mazsola és Tádé bélyegblokk, valamint Rofusz Ferenc Légy című animációs kisfilmjének egyik rajza, már el is kelt.A Jónak lenni jó! adománygyűjtő akció keretében az MVGYOSZ szakmai eredményeiről és fejlesztési terveiről ezen a héten is több műsorban hallhattunk. November tizenegyedikére az adományok összértéke már a 20 millió forintot is megközelíti, néhány felajánlott tárgyi adomány, mint például a Mazsola és Tádé bélyegblokk, valamint Rofusz Ferenc Légy című animációs kisfilmjének egyik rajza, már el is kelt.
Tovább

A MVGYOSZ Tik Tok oldaláról

Episode 05 | amikor lekerül a hám
Tovább

Bevásárlás vakon
Tovább 

2022 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu