56. szám 2020.10.12.

Heti események

  
1. Kihelyezett ügyfélfogadás Orosházán
Felhívjuk kedves Sorstársaink figyelmét, hogy a vírushelyzetre való tekintettel, akik személyesen kívánnak ügyet intézni, azok ügyfélfogadás során száj- és orrnyílást eltakaró maszkot használjanak. A kézfertőtlenítőt a Könyvtár fogja biztosítani, a szájmaszkot az Egyesület.
Időpont: 2020. október 13. Kedd 9-12 óráig
Helyszín: Városi Könyvtár, 5900 Orosháza, Kossuth u. 3.
 


 
2. Gyulai Körzeti Csoport klubfoglalkozása
Program: 2021 évi programok megbeszélése
Dátum: 2020. október 13. kedd, 9 órától
Helyszín: Erkel Ferenc Művelődési Központ, 5700 Gyula, Béke sugárút 35. 102. terem 
 3. Idén is megrendezésre kerül a Fehér Bot Nap tiszteletére tartandó rendezvényünk
A Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete szeretettel meghívja Önt, kedves családját és barátait
2020. október 17-én, szombaton 9 órától tartandó Fehér Bot Nap tiszteletére tartandó rendezvényre.
Helyszín: Békés Megyei Könyvtár, 5600 Békéscsaba, Kiss Ernő u. 3. (az Élővíz-csatorna felőli bejárat)

Program:

  •  A rendezvényt az Egyesületi elnök Ádász István nyitja meg
  •  Verset előadja az Egyesület Sorstársa
  •  Mogyorósi Dóra, a Békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola növendékének furulya előadása
  •  Irodalmi pályázat eredményhirdetése 
  •  Irodalmi pályaművekből a Békéscsabai Jókai Színház színművészei előadást tartanak
  •  A „Békés megyei vakokért” emlékplakett átadása
  •  Zárszót mond Ádász István Egyesületi elnök
  •  Segédeszköz bemutató
  •  Szerény vendéglátás, a rendezvény előreláthatóan 11 óráig tart

Kérjük részvételi szándékukat október 12-ig jelezzék. 

A jelentkezéssel, vagy bármilyen további kérdéssel kapcsolatban várja hívásukat Bohus Jánosné a +36 66 549 580 vagy +36 (30) 505-84-91 telefonszámokon, vagy személyesen Egyesületünk irodájában (5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A) hétfőtől-péntekig, 8-12 óráig. 
Mindenkit szeretettel várunk! 
 
 

Jövő heti események

 
4. Orosházi Körzeti Csoport klubfoglalkozása
Program: Fehér bot napi megemlékezés, ünnepi műsor a Sorstársak előadásában
Dátum: 2020. október 20. kedd, 9 óra
Helyszín: Városi Könyvtár, 5900 Orosháza, Kossuth u. 3.
Vigyázzunk magunkra és egymásra. Felhívjuk kedves Sorstársaink figyelmét, hogy száj- és orrnyílást eltakaró maszkot használjanak, melyet az Egyesületünk biztosít mindenki számára. A kézfertőtlenítőt és a másfél méteres távolságot a Könyvtár biztosítja.
 
 

Egyesületünk hírei

 
5. Korlátozások a vírus veszélyhelyzetre való tekintettel
Felhívjuk kedves Sorstársaink figyelmét, hogy a vírushelyzetre való tekintettel, akik személyesen kívánnak ügyet intézni, azok ügyfélfogadás során száj- és orrnyílást eltakaró maszkot használjanak.
Amennyiben pénz be-, vagy kifizetést szeretnének intézni, azzal kapcsolatban 8-12 óráig állunk rendelkezésükre.
 6. Ingyenes előadás a Jókai Színházban
Fehér bot nap alkalmából 2020. október 24-én szombat délután, 15 órai kezdéssel ingyenes előadás lesz a Jókai Színházban, maximum 30 főig.
Jelentkezési határidő: 2020. október 16. péntek, 11 óra

Előadás címe: A pillangók szabadok
„A vak Don az anyja túlzó szeretetétől menekülve New Yorkba költözik, hogy beindíthassa zenei karrierjét. A jómódú családból származó fiú egymaga bérli garzonlakását, ám amikor a színészi ambíciókkal bíró Jill költözik a papírvékonyságú falunknak köszönhetően egy csapásra megváltozik minden. A fiatalok látszólag semmiben sem hasonlítanak egymásra, máshogy gondolkoznak, máshogy élnek, de még a világot is nagyon különbözően látják, mégis különösen erős kapcsolat alakul ki köztük. Amikor Don anyja váratlanul megjelenik, hogy kiszakítsa fiát új életéről, a vita hevében mindhárman kénytelenek szembesülni múlttal, fájdalmakkal és önmagukkal is.”

A jelentkezéssel, vagy bármilyen további kérdéssel kapcsolatban várja hívásukat Bohus Jánosné a +36 66 549 580 vagy +36 (30) 505-84-91 telefonszámokon, vagy személyesen Egyesületünk irodájában (5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A) hétfőtől-péntekig, 8-12 óráig. 
 7. Szeghalom-Mezőberény Körzeti Csoport klubfoglalkozása
Program: Fehérbot Napja
Dátum: 2020. október 27. kedd, 10:15
Helyszín: Mezőberényi Könyvtár, 5650 Mezőberény, Fő út 4. 
 8. Szeged színei ősszel 
Külön buszos kirándulás Szegedre. 
Dátum: 2020. november 06. pénteken, 8:30
Indulás helyszíne: Békéscsabai Busz Pályaudvar

A jelentkezéssel, vagy bármilyen további kérdéssel kapcsolatban várja hívásukat Bohus Jánosné a +36 66 549 580 vagy +36 (30) 505-84-91 telefonszámokon, vagy személyesen Egyesületünk irodájában (5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A) hétfőtől-péntekig, 8-12 óráig. 
 
 

Az MVGYOSZ hírei

 
9. Fehérbot napja virtuálisan - Meghívó az MVGYOSZ online ünnepi eseményére
2020. számos tekintetben rendhagyó, miért lenne kivétel éppen a fehérbot napja? Szeretettel hívjuk tagjainkat, támogatóinkat, partnereinket és minden kedves érdeklődőt újszerű virtuális eseményünkre a látássérült emberek világnapján! Kezdés október 15-én 9 órakor!
Tovább
 10. Láss tisztán! – Október második csütörtöke a látás világnapja
Ami megvan, aminek az elvesztésének fenyegető voltát nem érezzük, azt hajlamosak vagyunk természetesnek tekinteni. Különösen igaz ez az érzékelésünkre, a látásunkra vagy a hallásunkra, amit a legtermészetesebb dolgok közé sorolunk egészen addig, amíg minden rendben van velük.
Tovább
 11. Az MVGYOSZ támogatást nyert a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram pályázatán
Örömmel értesítjük kedves olvasóinkat, hogy az MVGYOSZ ifjúsági pályázatot nyert. A Reál(is) jövő – Látássérült középiskolások reál tantárgyi tanulását támogató ismeretek átadása című projektet az Emberi Erőforrások Minisztériuma 830 408 Ft támogatásban részesítette.
Tovább
 12. Együtt a jövőnkért – Online fórum szakemberek számára
Az MVGYOSZ új projektet indít Reál(is) jövő – Látássérült középiskolások reál tantárgyi tanulását támogató ismeretek átadása (IFJ-GY-20-A-0291) címmel az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával. A projekt keretében Együtt a jövőnkért alkalmat szervezünk szakemberek számára.
Tovább
 
 

Az MVGYOSZ érdekképviseleti tevékenysége

 
13. Őszi érdekképviseleti nagyüzem az MVGYOSZ-nél
Sűrű hónapot tudhat maga mögött az MVGYOSZ vezetősége: eljárást indítottunk az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál, folytatódtak az akadálymentesítési egyeztetések, javaslatcsomagot készítettünk az EU-s források felhasználására, ráadásként felkészültünk az első online fehérbot napjára.
Tovább
 

2021 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu