Az AKKU Egyesület hírei

Kedves Nézőink!

Sajnos ez a mostani pandémiás helyzet nem kedvez a színházi élő előadások megvalósításának.

Természetesen egyesületünk tagjai dolgoznak, nem hagytuk abba a munkát, továbbra is  keressük azon lehetőségeket, amikkel előremozdíthatjuk a narrált programok megvalósítását.
És persze keressük az új kapcsolatokat és ötleteket, amivel megkönnyíthetjük a látássérültek kultúrához jutását.

Két most futó projektről szeretnénk beszámolni nektek. Úgy gondoltam, hogy egyszerűbb ezt a két témát két riport formájában megosztani veletek. A két riport a VGYKE és az AKKU közös projektjének keretében készült el és előfordulhat, hogy többen már meghallgattátok.

Ha nem így lenne, kérlek fogadjátok szeretettel a riportokat, így az adventi időszakban.

Az első riport témája a jelenleg nagy erőkkel zajló filmes akadálymentesítés.

A második riport témája egy újfajta, 21. századi múzeumi akadálymentesítésről szól.

Egyesületünk meghívást kapott  a Tilos Rádió december 5-i 17:30 órakor kezdődő műsorába. A műsorban szó lesz a fenti témákról és még sok minden másról. A műsort színesítik és hitelessé teszik Jenei Andris és Darkó Dorka. Dorka és Andris rendszeres nézőnk. Emellett Dorka látássérült tárlatvezetőként dolgozik évek óta a Kézzelfogható Alapítvány tapintható tárlatain, Andris  a BULÁKE tagjaként tapasztalati szakértőként segíti a filmes projekteket.

Én már kellőképpen izgulok, hogy elég színes és érdekes legyek, hogy érdemes legyen a műsort meghallgatni.

Mindenkinek nagyon jó egészséget és szeretetteljes Adventet kíván,

Emőke és az AKKU Egyesület csapata

2021 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu