17. szám 2021.04.12.

Egyesületünk hírei

1. Előadás és online élő közvetítés a Facebook-on
Témája: "Újratervezés - Nyitnikék hogyan?"
Előadó: Bertalan Erika
Időpont: 2021. április 14. (szerda), 9 órától

Tovább
 


2. YouTube csatornánk hírei
Kelemen Györgyné Edit: A Gyopárosi tó titka (5:30)
Felolvasó Kovács Edit, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze.
Tovább
 


3. A magyar költészet napja
A magyar költészet napja alkalmából, a Jókai Színház videójában mondja el Szépvölgyi Péter sorstársunk, Petőfi Sándor - Füstbe ment terv című versét.
Tovább
 


4. Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket, hogy mi is segíthessük sorstársainkat:

  • mindennapi élethelyzetük, szabadidő eltöltésük javításában,
  • kulturális rendezvényeken való részvételben,
  • segédeszköz vásárlásához szükséges anyagi támogatásban,
  • Egyesületünk működési feltételeinek javításával magasabb szintű szolgáltatás biztosításában.

Amennyiben az Ügyfélkapun keresztül a NAV készíti el az adóbevallását, elfogadás előtt kérjük, ne felejtse el bejelölni kedvezményezettnek a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületét. Köszönjük!

Adószám: 18388965-2-04

Kérjük, hogy adója 1%-val támogassa Egyesületünket
 

Az MVGYOSZ hírei

5. Ismét a megváltozott munkaképességű személyeket érintő szabályokról tárgyal a Parlament
A napokban került az Országgyűlés elé egy törvényjavaslat, amely várhatóan július elsején lép majd hatályba, és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.) módosítását célozza. A törvény elfogadása esetén a változások ezúttal azokat érinthetik, akik
Tovább
 


6. EU fogyatékosságügyi stratégia – A mozgás szabadsága és tisztességes lakhatáshoz való jog
Mennyiben érvényesül a mozgás szabadsága mint uniós alapjog egy fogyatékossággal élő EU-polgár esetében? Lehet-e a mai Magyarországon akadálymentesen szavazni? Hogyan teszi lehetővé az Európai Unió, hogy a fogyatékossággal élő személy megválaszthassa, kivel, hol és hogyan szeretne élni?
Tovább
 


7. Online kémia kurzus látássérült fiatalok és tanáraik számára
Áprilisban folytatódnak az online kurzusok a reál tantárgyak világából, melyek látássérült diákok és tanáraik számára egyaránt nyitottak. A következő kurzus a kémia lesz, melyhez a diákok szemléltető eszközöket is kapnak.
Tovább
 


8. VásárLÁSS – A Decathlon mostantól segít látássérült vásárlóinak
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségével (MVGYOSZ) és a Látássérültek Szabadidős Sportegyesületével (LÁSS) együttműködve új segítő szolgáltatást indít a Decathlon áruházlánc vak és gyengénlátó vásárlói részére.
Tovább
 


9. A tisztaság fél egészség! – Vírusirtó ajánlatok a segédeszközboltban
Sose volt még ennyire időszerű gyermekkorunk sokszor hallott közmondása, mint napjainkban. A vírus elleni küzdelem egyik legfontosabb eszköze kezünk és környezetünk tisztán tartása, melyhez a segédeszközbolt kínálatában számos kiegészítőt találhatunk.
Tovább
 


10. Mi történik az MVGYOSZ székházában?
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége Hermina úti székháza körül izgalmas és jelentős változások történtek.
Tovább
 


11. Volt egyszer egy antológia
Az MVGYOSZ az Óda a fényhez című antológiából készült, 1997-ben elhangzott zenés műsor felidézésével a költészet napjára emlékezik. A műsor előtt dr. Nagy Sándor, az MVGYOSZ elnöke köszöntőt mond, majd megismerhetjük az új antológiához kapcsolódó felhívás részleteit. Az összeállítást az MVGYOSZ YouTube-csatornáján követhetik vasárnap este hét órától ezen a linken
 

2021 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu