59. szám 2021.09.13.

Heti események

 
1. Gyulai Körzeti Csoport klubfoglalkozása
Témája: Egészséges táplálkozás
Előadó: Holl Józsefné sorstársunk
Dátum: 2021. szeptember 14 (kedd), 9 óra
Helyszín: 5700 Gyula, Béke sugárút 2., Művelődési Központ


2. Kirándulás Mezőhegyesre [BETELT]
Dátum: 2021.09.16-án (csütörtök)
Indulás a Békéscsabai Vasútállomásról 8 órakor (gyülekező 7:30-tól az aulában a lépcsőnél)
Tovább
 

Jövő heti események 

 
3. Orosházi Lecsó fesztivál, egészségügyi mérések, előadások
Dátum: 2021. szeptember 21. (kedd) 9 óra            
Helyszín: Városi Nyugdíjas ház, Orosháza, Töhötöm u. 46.
A körzeti csoport tagjainak felhívjuk a figyelmét, hogy jelentkezésüket szeptember 15-ig várjuk.
Jelentkezni lehet Sipos Erikánál az alábbi telefonszámon: 06 (30) 852-34-93 
 

Egyesületünk hírei 

 
4. "Családi ágy" narrált előadás a Jókai Színházban
"A Családi ágyban egy teljes életív jeleneteibe kapunk betekintést összesen hat képen keresztül. Egy házaspár közös életének csúcs- és mélypontjait egyaránt láthatjuk, és a garantált nevetés mellett bizony szívbe markoló pillanatokat is tartogat az előadás."
Előadás dátuma: 2021. szeptember 25. szombat, 10 órai kezdettel
Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 17. péntek, 11 óra. Kérjük a fülhallgatóra az igényüket is időben jelezzék.
A kulisszajárásra külön jelentkezést várunk.
Körzeti csoportonként 9 fő jelentkezését várjuk (összesen max. 40 fő)
Jelentkezni lehet Bohus Jánosnénál az alábbi elérhetőségeken: 

  • telefon: +36 66 549 580; +36 30 505 8491

 
5. YouTube csatornánk hírei
Marosán Judit: Gyöngyhajú lány (Omega)
Tovább
 


 
6. Videó archívum 
Csaba tv híradó (2021.08.10) - Sárkányrepülés, Életmódtábor 2021
Tovább
 


 
7. "Ki mit tud?" képzőművészeti kiállítást szervezünk
Felkérjük tisztelt Tagjainkat, akik rendelkeznek valamilyen saját készítésű képzőművészeti alkotással (pl. festmény, kötés, horgolás, hímzés, kis plasztika, papírfonás, stb.), és szeretnének ezekkel a kiállításon részt venni, az alábbi elérhetőségeken jelezzék:

Az alkotásokat az alábbi címre várjuk: Egyesületünk székháza (5600 Békéscsaba, Luther u. 13/A)
Nagyobb terjedelmű alkotásnál a szállításban is tudunk segíteni.
Beküldés határideje: 2021. szeptember 15.
A részletekről a későbbi hírleveleinkben és Facebook oldalunkon fogunk tájékoztatást adni.
 


 
8. Segédeszköz kölcsönzés és vásárlás
Egyesületünknél segédeszköz kölcsönözhető, és támogatásra vásárolható az MVGYOSZ segédeszköz boltjában az Egyesületi tagok részére.
Tovább
  

Az MVGYOSZ hírei 

 
9. Szeptember 1-től változnak az aláírásra vonatkozó szabályok – tapasztalatokat gyűjtünk
A fővárosi és megyei kormányhivatalokról szóló jogszabályok kormányhivatali ügyfélszolgálaton, kormányablakban és települési ügysegédnél történő ügyintézésekre vonatkozó új, szeptember 1-jétől alkalmazandó rendelkezései a látássérült ügyfelekre is hatással vannak. Gyűjtjük a vonatkozó tapasztalatokat
Tovább
 


 
10. Bér- és munkaügyi területre keres ügyviteli munkatársat az MVGYOSZ
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége felvételt hirdet bér- és munkaügyi feladatokat ellátó ügyviteli munkatárs felvételére. Az állás betöltésénél előnyt jelent az akkreditációs bértámogatási rendszer ismerete.
Tovább
 


 
11. Az Oktatási Hivatal oldalán is elérhetőek az adaptált érettségi és központi feladatsorok
Az MVGYOSZ minden érettségi időszak végén felkeresi az Oktatási Hivatalt észrevételeivel, melynek egyik eredménye, hogy szeptembertől elérhetővé váltak a hivatal által a látássérült vizsgázók számára készített adaptált feladatsorok.
Tovább
 


 
12. Ajándékozzon olvasásélményt!
Tudta, hogy az UNESCO 1965. november 17-én nevezte ki az olvasás nemzetközi napjává szeptember 8-át? Esetleg azt tervezi, hogy új könyveket vásárol magának vagy szeretteinek a világnap alkalmából? Kérjük, gondoljon azokra is, akik nem a hagyományos nyomdatechnikával készült könyveket olvassák.
Tovább
 


 
13. Antológia: már csak három hétig lehet a műveket beküldeni
A költészet napján, 2021. április 11-én hirdette meg az MVGYOSZ a Vak és gyengénlátó költők és írók antológiája II. szépirodalmi pályázaton való részvétel lehetőségét. Ha még nem küldte be irodalmi alkotását, kérjük, ne felejtse el, hogy szeptember 30-áig várjuk a verseket és kisprózákat!
Tovább
 


 
14. Szeptemberben folytatódik az MVGYOSZ kvízjátéksorozata
Áprilistól június végéig az MVGYOSZ YouTube-csatornáján követhették figyelemmel a játékosok a Hangról hangra retró kvízt. Ígéretünkhöz híven a játék ősszel folytatódik, de a most meghirdetett – és a témához illeszkedő új elnevezéssel útjára indított – Könyvről hangra kvíz feladványait nem a szövetség hangarchívumának felvételeiből állítottuk össze: a helyes válaszok most az MVGYOSZ hangoskönyvtárában rejlenek.
Tovább
 

2021 Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesülete - Készítette: PixelRain.hu